Kováčik najviac dožičil postup Kozákovi: Na ME sa nestratíme

Na archívnej snímke prezident SFZ Ján Kováčik Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Luxemburg 13. októbra (TASR) - Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik sa pri hodnotení historického postupu na EURO 2016 zdržal okázalých emócií, vnútorne však cítil obrovskú satisfakciu. Počin futbalistov označil za ohromný úspech a obzvlášť vyzdvihol osobnosť kouča Jána Kozáka, ktorého on sám po odchode bývalého trénerského dua Michal Hipp - Stanislav Griga preferoval na dosadenie do funkcie.

"Je to výnimočná chvíľa, ako pre Slovensko, tak aj pre mňa a pre nás všetkých. Môžeme byť pri tom, keď Slovensko prvýkrát postúpilo na majstrovstvá Európy. Všetko je tak, ako má byť. Pánboh to zariadil tak, že sme si mali postup vybojovať v Luxembursku, kde sme pred štyri a pol rokom prehrali priateľský zápas. Bol to vtedy môj prvý zápas vonku vo funkcii prezidenta SFZ a vieme, že tie chvíle neboli príjemné. Vždy je rozpačité, keď prehráte so súperom z posledného koša. Teraz je to príjemnejšie, keď sme vyhrali na tomto mieste a slávime tu postup," vravel spokojný Kováčik po víťazstve 4:2 nad domácim Luxemburskom.

Šéf slovenského futbalu je presvedčený, že futbalová ekipa spod Tatier sa po úspešnom absolvovaní kvalifikácie nestratí ani na majstrovstvách Európy, ktoré na budúci rok organizuje Francúzsko. "Máme veľké mužstvo. Dokázali sme to počas celej kvalifikácie, aj teraz v Luxembursku. Keď som videl, ako sebavedomo naši hráči nastúpili, a ako sme odohrali prvý polčas, to boli pre mňa skutočne emotívne chvíle. Ukázala sa naša sila. Nič krajšie som nezažil," priznal na rovinu Kováčik.

Slovensko obsadilo v tabuľke kvalifikačnej C-skupiny druhé miesto za kontinentálnym šampiónom Španielskom, ktoré ako jediné dokázalo zdolať a obrať ho o body po pamätnom vlaňajšom víťazstve 2:1 v Žiline. Kvalifikáciou prešli Škrtel a spol. s bilanciou 7-1-2 so ziskom 22 bodov a vyvážiť zlatom by mohli fakt, že si na svoju stranu získali náročného fanúšika. Zásluhu na celkovom zlepšení atmosféry okolo národného tímu nesie podľa Kováčika veľkú zásluhu tréner, ktorému obzvlášť dožičil splnenie postupového sna: "Veľmi to želám Jánovi Kozákovi, ktorý si zahral na ME ako hráč a teraz tam postúpil aj ako tréner."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.