Premiér sa zúčastní na summite EÚ, ktorý sa bude zaoberať migráciou

Na snímke premiér SR Robert Fico počas 180. rokovania schôdze vlády 14. októbra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 14. októbra (TASR) - Premiér Robert Fico povedie slovenskú delegáciu na summite Európskej rady v Bruseli, ktorý sa bude 15. a 16. októbra venovať hlavne migrácii. Dnes s tým súhlasila vláda.

Rokovanie nadviaže na septembrový mimoriadny summit. Na ňom prijali lídri členských krajín únie balík opatrení, ktoré predstavila Európska komisia s cieľom znížiť dosahy aktuálnej migračnej krízy a efektívne sa zamerať na riešenie jej príčin a dôsledkov.

Na aktuálnom zasadnutí Európska rada vyhodnotí doterajšiu implementáciu prijatých opatrení.

Na programe je tiež príprava novembrového summitu EÚ - Afrika v La Vallette na Malte. Na ňom sa bude hovoriť o spolupráci medzi Európou a Afrikou pri riešení migračnej krízy.

Predseda Európskej rady Donald Tusk bude taktiež informovať o aktuálnom stave referenda vo Veľkej Británii o jej vystúpení z únie a predstaví svoje zámery týkajúce sa ďalších krokov v tejto záležitosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.