V areáli U.S.Steel zomrel pri rozoberaní ťažkého zariadenia človek

Foto: Teraz.sk

Košice 15. októbra (TASR) – K smrteľnému pracovnému úrazu došlo v utorok (13.10.) popoludní v priestoroch firmy, ktorá sídli v areáli košickej spoločnosti U. S. Steel. Smrteľné zranenie utrpel 58-ročný pracovník.

O prípade informovala televízia Markíza s tým, že k tragédii došlo pri rozoberaní niekoľkotonového kovového zariadenia, ktorého časť Košičana zavalila. Muž utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Príslušná firma sa zaoberá spracovaním a recykláciou oceliarskych trosiek.

Prípad vyšetruje polícia a inšpektorát práce. "Vyšetrovateľ začal v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia," potvrdil pre TASR košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

"K úmrtiu došlo v prenajatých priestoroch firmy, ktorá nie je dodávateľom U. S. Steel Košice. Tieto priestory neprevádzkuje U. S. Steel Košice," uviedol pre TASR hovorca hutníckej spoločnosti Ján Bača.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.