Úrady nariadili Volkswagenu, aby zvolal všetky dieselové vozidlá

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Berlín 15. októbra (TASR) - Nemecké úrady nariadili Volkswagenu, aby zvolal všetky dieselové vozidlá so softvérom, ktorý bol zámerne upravený tak, aby skresľoval hodnoty emisií. Oznámilo to dnes ministerstvo dopravy v Berlíne. Informovala o tom agentúra DPA.

Volkswagen navrhol, že dobrovoľne zvolá všetky problematické autá a dodávky. Ale nemecký úrad Kraftfahrtbundesamt (KBA) nakoniec automobilke prikázal, aby zvolala všetkých 2,4 milióna dieselových áut v Nemecku. Ďalšie podrobnosti nie sú známe, čaká sa na tlačovú konferenciu ministra dopravy Alexandra Dobrindta.

Americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) minulý mesiac oznámila, že nemecká firma nainštalovala do vyše 480.000 dieselových áut v Spojených štátoch softvér, ktorý počas testovania umožňoval zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Volkswagen neskôr priznal, že po celom svete jazdí zhruba 11 miliónov áut s takýmto softvérom.

Nový generálny riaditeľ Volkswagenu Matthias Müller by mal dnes rokovať s približne 400 top manažérmi koncernu o krokoch, ktoré firma podnikne, aby urovnala emisný škandál. Očakáva sa, že Müller oboznámi manažérov s detailmi plánu na zvolávanie dieselových áut.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.