Pojednávanie s bývalým viceprimátorom Košíc Eugenom Č. dnes odročili

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Pezinok 15. októbra (TASR) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku dnes pokračovalo pojednávanie s bývalým viceprimátorom Košíc Eugenom Č. a ďalšími dvoma obžalovanými. Posledné pojednávanie v kauze výstavby nájomných bytov v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov sa uskutočnilo 1. decembra minulého roka. ŠTS odvtedy nepojednával, nakoľko čakal na rozhodnutie Ústavného súdu SR, ktorý rozhodoval o údajnom porušení práv obžalovaných.

ŠTS aj dnes pojednávanie odročil na 10. novembra tohto roka. Obžalovaní a ich právni zástupcovia totiž predniesli viacero návrhov na doplnenie dokazovania, o ktorých bude musieť senát rozhodnúť. Nie je však vylúčené, že v prípade ich zamietnutia a ukončenia dokazovania by na budúcom pojednávaní mohli odznieť záverečné reči.

Špecializovaný súd oslobodil bývalého viceprimátora Košíc Eugena Č. a ďalších dvoch obžalovaných Viktora K. a Ladislava P. v máji 2011. Voči tomu sa odvolal dozorujúci prokurátor na Najvyšší súd SR, ktorý oslobodzujúci rozsudok v apríli 2012 zrušil. Išlo o druhý rozsudok špecializovaného súdu v tomto prípade.

Ešte v januári 2009 vtedajší Špeciálny súd v Pezinku odsúdil Eugena Č. na šesťročný trest odňatia slobody a spoluobžalovaných Viktora K. a Ladislava P. rovnako na šesť rokov. Najvyšší súd v novembri 2009 tento rozsudok zrušil.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.