Na medzinárodnom stretnutí učiteľov vo Francúzsku sú zastúpené Jarovce

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 17. októbra (TASR) – Na prvom zo šiestich medzinárodných stretnutí, ktoré sa uskutočnia počas trojročnej spolupráce škôl, úspešných v nadnárodnom projekte programu Erasmus+ „Strategické partnerstvá“, sú aj zástupcovia zo Základnej školy (ZŠ) v Mestskej časti Bratislava Jarovce. Potvrdila pre TASR koordinátorka projektu Erasmus+ Eva Ondrášeková s tým že dnes vrcholí ich týždenný pobyt. „Stretnutie učiteľov vo Francúzsku je zamerané na zostavovanie metodiky k jednotlivým projektovým úlohám na najbližší rok a okrem učiteľov z Jaroviec sa na ňom zúčastňujú aj kolegovia z ďalších partnerských škôl z Lotyšska, Slovinska, Portugalska, Španielska, Grécka a Bulharska.“

Ako uviedla Naďa Cisárová, konzultantka Odboru propagácie, prípravy a monitorovania projektov z Národnej agentúry programu Erasmus+, v tomto roku uspeli len 4 školy z Bratislavy. “V roku 2015 boli úspešné ako partnerské školy v Školskom partnerstve, ktorého koordinátor je z inej krajiny zapojenej do programu Erasmus+ a v rámci programu v sektore školského vzdelávania získali grant na Kľúčovú akciu 2 – Strategické partnerstvá konkrétne ZŠ s MŠ Za kasárňou 2, ZŠ na Jelenej ulici 16, Gymnázium Jána Papánka na Vazovovej a ZŠ s MŠ v Jarovciach“.

Projekt „Head in clouds“ so zameraním na environmentálnu výchovu je už druhý projekt, s ktorým ZŠ v Jarovciach získala grant z prostriedkov Európskej únie. Peniaze využijú na vyškolenie pedagógov, získanie informácií a námetov na prácu so žiakmi v európskom kontexte. Zároveň budú môcť nakúpiť nové učebné pomôcky, výtvarný materiál a zúčastňovať sa na interaktívnych výstavách a vzdelávacích podujatiach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.