FC Barcelona dostala druhý trest za katalánske vlajky, odvolá sa

Archívne foto zo zápasu E skupiny v 2. kole skupinovej fázy Ligy majstrov FC Barcelona - Bayer Leverkusen 29. septembra 2015 v Barcelone. Foto: TASR/AP

Barcelona 20. októbra (TASR) - Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Barcelona uviedlo, že využije všetky právne prostriedky na boj proti druhej pokute od Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorú dostal po tom, čo fanúšikovia vyvesili pro-katalánske vlajky počas septembrového domáceho zápasu Ligy majstrov proti nemeckému Bayeru Leverkusen.

"Barca" dostala za podobný incident pokutu 30-tisíc eur už v júli. Fanúšikovia katalánskeho klubu vyvesili vlajky, takzvané "Esteladas" a vykrikovali heslá za nezávislosť od Španielska počas finále LM v Berlíne. Teraz musí klub zaplatiť 40-tisíc eur.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA uviedla, že klub porušil článok 16 (2) e pravidiel, ktorý zakazuje "použitie gest, slov, objektov alebo iných prostriedkov na odovzdanie správy, ktorá nie je vhodná pre športové akcie, najmä politickej, ideologickej, náboženskej, ofenzívnej alebo provokatívnej povahy".

Viceprezident Barcelony Jordi Mestre uviedol, že klub sa proti pokute odvolá a ak to bude nutné, povedie prípad až na pôdu Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu. "Odvoláme sa na UEFA, Športový arbitrážny súd, riadne švajčiarske súdy a ak to bude potrebné, pôjdeme do Štrasburgu. Budeme brániť naše záujmy a uvidíme, čo sa stane," povedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.