Učitelia pozývajú rodičov, aby sa pridali k protestu pred úradom vlády

Štrajkujúci učitelia, archívne foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 4. novembra (TASR) – Bratislavskí učitelia pozývajú rodičov, aby prišli podporiť podujatie s názvom Zraz dlhých nosov, ktorým chcú pedagógovia vyjadriť svoju nespokojnosť so súčasnou situáciou v školstve a postavením učiteľa. Pedagógovia sa plánujú zísť vo štvrtok 5. novembra o 15.30 h pred Úradom vlády SR.

"Máte pocit, že vaše deti nedostávajú v škole európsky štandard? Opisujú vám deti večer zaujímavé pokusy z chémie, fyziky alebo biológie? Alebo, čo nové sa dialo poobede na krúžku robotiky? Tešia sa do školy, lebo je to tvorivé, moderne vybavené a atraktívne prostredie? Nie? V šiestom najbohatšom regióne podľa HDP na obyvateľa v Európe? Ako je to možné?" pýtajú sa učitelia v otvorenom liste, ktorým zároveň pozývajú rodičov a priateľov škôl na podujatie.

V liste opäť pripomínajú, že slovenské školstvo zápasí s mnohými problémami. Napríklad, chýba stratégia na riešenie problémov v školstve, do vzdelávania ide v porovnaní s vyspelými štátmi málo peňazí. Problémom je podľa nich aj nízka atraktivita učiteľského povolania.

Podujatie pred úradom vlády organizujú bratislavskí učitelia. Účasť podľa jedného z organizátorov Vladimíra Crmomana potvrdzujú aj pedagógovia mimo Bratislavy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.