Most-Híd bude rokovať s KDH a #Sieťou o možnej alternatíve voči Smeru

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár, archívne foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 4. novembra (TASR) - Strana Most-Híd sa dohodla s KDH a #Sieťou na rokovaniach o spoločnej alternatíve voči vláde Smeru-SD. TASR to potvrdil predseda Mosta-Híd Béla Bugár s tým, že prvé rokovania budú na budúci týždeň.

"Budú to najskôr bilaterálne rokovania, na ktorých by som chcel počuť, či majú kolegovia záujem o takúto alternatívu," spresnil pre TASR Bugár. Pokiaľ KDH a #Sieť na týchto stretnutiach potvrdia záujem, bude Most-Híd iniciovať spoločné rokovanie všetkých troch strán.

Predseda Mosta-Híd v pondelok (2.11.) vyzval KDH a #Sieť, aby povedali, ako si predstavujú alternatívu voči vláde jednej strany a či sú za to, aby ju tvorili strany Most-Híd, KDH a #Sieť. Tie Bugár považuje za hodnotovo aj programovo blízke a schopné vytvoriť základ stabilnej vlády.

KDH potvrdilo, že si vie predstaviť takýto základ vlády. Výzva Bélu Bugára ide v línii stratégie KDH+, ktorú hnutie schválilo vo februári na sneme v Nitre. Most-Híd, #Sieť a KDH sú podľa hnutia hodnotovo aj programovo blízke strany a mohli by vytvoriť alternatívu voči sociálnym demokratom.

Predseda #Siete Radoslav Procházka nereagoval celkom jasne. Hovoril o zazimovaní záhrady a pozvaní Bugára k sebe na zimný strih stromčekov, kde by prebrali aj politické témy. "Ja mu potom túto brigádu vrátim na jeho dvore," dodal Procházka. Pripomenul, že #Sieť vznikla s ambíciou prispieť ku generačnej obnove verejnej služby a k reálnej zmene pomerov v prospech strednej triedy. Pre naplnenie tohto cieľa sa podľa Procházku snaží a bude snažiť urobiť maximum.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.