Holanďan obžalovaný z vraždy sa na dnešné pojednávanie dostavil

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 5. novembra (TASR) – Holanďan Gerrit Jan K., ktorý mal podľa obžaloby minulý rok v centre Bratislavy zavraždiť 25-ročnú Simonu, sa dostavil na dnešné pojednávanie Okresného súdu Bratislava I.

Podľa týždenníka Plus 7 dní sa obžalovaný dostal na slobodu pre možné pochybenie sudcu, nakoľko už nestihol na Krajský súd v Bratislave predložiť sťažnosť Gerrita Jana K. proti predĺženiu väzby, o ktorej sám rozhodol. Tento sudca však podľa týždenníka nepochybil prvýkrát. Jeho vinou sa mal dostať na slobodu aj Karol Mello.

Obžalovaný vyhlásil, že je nevinný. „Využívam svoje právo nevypovedať a vypovedať nebudem,“ uviedol.

Pred súdom v pozícii svedka dnes vypovedala aj majiteľka bytu, v ktorom Simona zomrela. Obžalovaného videla po prvýkrát až deň predtým, ako mladá žena zomrela. Pôsobil na ňu unaveným dojmom, mal červené oči. Podľa jej vyjadrenia medzi zosnulou a Holanďanom vládla atmosféra, ktorú popísala ako dusnejšia. Tvrdila však, že síce komunikovali medzi sebou odmeranejšie, ale rozhovor bol príjemný a nevšimla si nič závažnejšie. Dvojica však podľa nej hovorila aj o plánoch do budúcnosti a plánovali pozvať rodičov obžalovaného na Slovensko.

Poškodení si na pojednávaní uplatnili nárok na náhradu škody nemajetkovej ujmy vo výške 100.000 eur. Matka zavraždenej Simony je vraj ešte stále práceneschopná.

Minulý rok v novembri našli policajti obhorené telo mŕtvej ženy po požiari v byte na Obchodnej ulici v hlavnom meste. Podľa strážcov zákona mal obvinený Gerrit Jan K. Simonu z okresu Senica poraniť nezisteným predmetom na hlave a potom ju zapáliť. Žena utrpela rozsiahle popáleniny na viacerých častiach tela a zraneniam na mieste podľahla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.