Matka pilota po správe o páde ruského airbusu prekonala mikroinfakt

Na snímke príbuzní sa zhromaždujú pri informačnom centre leteckej spoločnosti Kogalymavia na letisku Pulkovo v Petrohrade po havárii ruského lietadla Airbus A321, ktoré sa zrútilo v centrálnej časti egyptského Sinajského polostrova v sobotu 31. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Moskva 6. novembra (TASR) - Príbuzní obetí havárie ruského civilného lietadla v Egypte už vizuálne - na základne vonkajších znakov - identifikovali všetky telá. Novinárov o tom dnes informoval hovorca ruského ministerstva zdravotníctva Oleg Salagaj. Dodal, že v špecializovanom ústave v Moskve pokračuje molekulárna genetická analýza tkanív.

Hovorca dodal, že lekársku pomoc muselo po správe o leteckom nešťastí vyhľadať 691 príbuzných obetí, pričom piatich z nich hospitalizovali. Matka pilota lietadla prekonala mikroinfarkt a podrobila sa operácii. Psychológovia poskytli pomoc 715 príbuzným, spresnil Salagaj.

Vo štvrtok sa v Rusku začali pohreby obetí leteckého nešťastia. Postupne úrady začnú aj s vyplácaním kompenzácií pre pozostalých. V tejto súvislosti ruský premiér Dmitrij Medvedev vyzval úrady i poisťovne na zjednodušenie byrokratickej procedúry, keďže podľa medializovaných správ žiadajú mnoho dokladov.

Z Káhiry dnes vzlietlo v poradí už tretie lietadlo s pozostatkami obetí havárie ruského airbusu. Na palubu naložili aj osobné veci obetí a dokumenty objavené v blízkosti pádu airbusu.

K havárii došlo 31. októbra. Airbus A321, smerujúci do Petrohradu, sa zrútil zhruba 30 minút po štarte z egyptského letiska Šarm aš-Šajch. Na palube bolo 217 cestujúcich a sedem členov posádky. Väčšinu cestujúcich tvorili Rusi, na palube boli aj štyria Ukrajinci a jeden Bielorus. Trosky stroja sa našli zhruba 100 kilometrov južne od mesta Aríš, administratívneho centra provincie Severný Sinaj.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.