Aneta Langerová si získala bratislavských fanúšikov

Speváčka Aneta Langerová na archívnej snímke. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 6. novembra (TASR) – Známa česká speváčka a skladateľka Aneta Langerová začala tento týždeň jesennú časť turné Na Radosti 2015, ktoré dostalo názov podľa aktuálneho a veľmi úspešného albumu Na Radosti. Na štyroch koncertoch sa predstaví aj slovenským fanúšikom, prvý z nich odohrala už vo štvrtok (5.11.) večer v bratislavskom Ateliéri Babylon. Dnes sa predstaví v Nitre, 7. novembra v Trnave a 8. novembra v Prievidzi. Potom sa vracia do Česka, aby odohrala 15 koncertov, záverečný 20. decembra v Prahe.

Zaplnený Babylon žil od prvej minúty tou správnou atmosférou, čomu sa v úvode potešila aj dvojnásobná česká zlatá slávica pri priznaní o neistote, koľko fanúšikov na jej koncert príde. Aneta spievala, hrala na gitare, ústnej harmonike aj klavíri a ukázala sa i ako bezprostredná moderátorka.

Ako už názov turné napovedá, playlist koncertu predstavuje predovšetkým piesne z albumu Na Radosti. Však aj trojicou pesničiek Dívka, Svatá Kordula a Panna z tohto albumu koncert začala, nasledoval megahit Malá mořská víla.

Došlo aj na pesničky z predchádzajúcich troch štúdiových albumov Spousta andělů (2004), Dotyk (2007) a Pár míst (2012), postupne Jiný sen, Možná, Nový singel Tragédie u nás na vsi, ku ktorému speváčka nakrútila aj videoklip, Slova z hor, Maják, Vzpomínka, Stačilo říct, Divoká hejna, Bříza, Nevěsta, v ktorej slová uprostred piesne odriekala po slovensky, Tráva, V bezvětří a Vysoké napětí. Fanúšikovia si vytlieskali dva prídavky v podobe hitu Voda živá a titulnej skladby Na Radosti z rovnomenného albumu. Ťažko sa odchádza z tak príjemnej atmosféry, ktorú Aneta spolu s hudobníkmi a samozrejme divákmi vytvorila, každý, aj ten najpríjemnejší večer má však svoj koniec.

„Dlho som v Bratislave nebola, išli sme sem a vlastne na Slovensko s tým, že budeme trocha bojovať, v Česku sme si už totiž vytvorili pozíciu. Bratislava ma opäť nesklamala, už som to viackrát povedala, že čím viac na východ od Prahy, tým lepšie publikum. Bola som veľmi rada, že ľudia poznajú pesničky z albumu Na Radosti, ktorý na turné predstavujeme,“ povedala po koncerte pre TASR speváčka.

V poradí štvrtý štúdiový album Na Radosti vyšiel v novembri 2014. Aneta spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovala dva roky na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Inšpiráciu našli na Šumave, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti. To miesto im učarovalo a pomohlo im vytvoriť album plný príbehov. Prepracované aranžmány a osobitý spev Anety Langerovej predznamenal úspech u fanúšikov, ale aj u kritikov. Zo štyroch nominácií na cenu českej Akademie populárni hudby Anděl 2014 Czech Music Awards premenila všetky na anjelské sošky.

„Štyri anjelské sošky sú ocenením nielen mojím, ale celého tímu, ktorý dlho so mnou na tomto albume pracoval. Najväčšou odmenou pre nás bol album samotný a anjelské sošky sú pre nás bonusom,“ dodala skromne pre TASR Langerová.

Speváčka a skladateľka Aneta Langerová sa v júni 2004 stala víťazkou prvej série speváckej súťaže Česko hľadá SuperStar. V septembri 2004 vydala debutový album Spousta andělů, na ktorom boli hity Hříšná těla, křídla motýlí a Voda živá. Jeho predaj dosiahol 128.000 kusov, čo jej vynieslo niekoľkonásobnú platinovú platňu. V roku 2007 vydala druhý album s názvom Dotyk, z ktorého je hit Malá mořská víla. Jej tretí album z novembra 2009 má názov Jsem. Dvakrát po sebe, za roky 2005 a 2006, získala v kategórii speváčky českého zlatého slávika. V júli 2012 vydala CD a DVD s názvom Pár míst, za ktoré získala ocenenie Anděl 2012 ako speváčka roka, a v novembri 2014 štvrtú štúdiovku Na Radosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.