Útočník Tomáš Tatar, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 7. novembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou v nočnom zápase zámorskej NHL k triumfu jeho Detroitu na ľade Toronta 2:1 po predĺžení. Dvadsaťštyriročný krídelník zaznamenal v 13 zápasoch deväť kanadských bodov.

Tatar sa podieľal na víťaznom góle Jakuba Kindla, ktorý v nadstavenom čase prekorčuľoval celé klzisko a strelou zápästím prekonal brankára Jamesa Reimera. Kapitán Detroitu Henrik Zetterberg sa mohol radovať aj z individuálneho úspechu, keď v zápase dosiahol hranicu 300 strelených gólov v NHL. "Je to skvelé, keď dosiahnete takéto číslo. Nedokázal by som to však bez hráčov, ktorí ma celé tie roky obklopovali," poznamenal Zetterberg pre oficiálny web ligy.

Hráči Pittsburghu sa vezú na víťaznej vlne, keď triumfom nad Edmontonom 2:1 zaknihovali svoje šieste víťazstvo v rade. O rozhodujúci gól sa postaral Phil Kessel, ktorý v presilovej hre prekonal Andersa Nilssona. "Naše presilové hry sú stále lepšie a lepšie," uviedol Kessel. V drese "olejárov" nastúpil aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý si pripísal jednu mínusku a dvakrát ohrozil brankára Jeffa Zatkoffa.

Chicago bez zraneného Mariána Hossu podľahlo New Jersey 2:4. O triumfe "diablov" rozhodla prvá tretina, v ktorej si vytvorili trojgólový náskok. "Aj keď sme neboli perfektní, páčil sa mi štýl našej hry. Dokázali sme zdolať silný tím, v nedeľu nás ale čaká ďalší zápas," povedal tréner Devils John Hynes. V tíme "jastrabov" figuroval aj útočník Marko Daňo, ktorý zaznamenal jeden plusový bod.

Kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf sa po štvorzápasovej absencii vrátil do zostavy a svojimi tromi asistenciami pomohol zdolať Columbus 4:2. "Cítil som sa dobre. Môžem povedať, že keď vyjdete na ľad a začnete hrať hokej, je to skvelý pocit," poznamenal po zápase Getzlaf. K víťazstvu "káčerov" prispel aj brankár Frederik Andersen, ktorý chytil 34 striel súpera.

Hráči Dallasu zvíťazili na ľade Caroliny 4:1. V domácej bráne sa predstavil Eddie Läck, ktorý v prvej tretine svoj tím niekoľkokrát podržal. "Začali sme dobre. Mali sme niekoľko šancí, ale nedokázali sme Läcka prekonať," povedal brankár "hviezd" Kari Lehtonen. Zápas sa zlomil v tretej tretine, keď si Dallas vytvoril dvojgólové vedenie v priebehu dvoch minút. Jeden z nich strelil aj český útočník Radek Faksa, ktorý si tak otvoril strelecký účet v profilige. "Konečne, je to skvelý pocit. Trvalo to desať zápasov. Snažil som sa byť trpezlivý a sústredený," uviedol Faksa po zápase.

Brankár New Yorku Rangers Henrik Lundqvist prispel 30 zákrokmi k triumfu nad domácim Coloradom 2:1 a "jazdci" si tak pripísali svoje štvrté víťazstvo v rade. Duel rozhodli dva góly v priebehu 21 sekúnd z hokejok Dereka Stepana a Oscara Lindberga, ktorými otočili stav stretnutia. "Je dôležité, že sme neprepadli frustrácii, keď sme prehrávali. Myslím, že dve tretiny sme boli lepším tímom," povedal Lundqvist.

sumáre:

CAROLINA HURRICANES - DALLAS STARS 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 24. J. Staal (E. Staal, Hainsey) - 30. Hemský (Sceviour, Fiddler), 52. Sharp (Seguin), 54. Faksa (Sceviour, Jordie Benn), 60. Demers. Brankári: Läck - Lehtonen, strely na bránku 31:28, 10.188 divákov

NEW JERSEY DEVILS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Góly: 4. Stempniak, 18. Palmieri (Zajac), 19. Zajac (Severson, Stempniak), 28. Cammalleri (Severson, Palmieri) - 39. Kane (Gustafsson, Shaw), 59. Kero (Panarin, Teräväinen). Brankári: Schneider - Crawford (21. Darling), strely na bránku: 26:29, 16.514 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - DETROIT RED WINGS 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 17. Zetterberg (Larkin, Abdelkader), 63. Kindl (Pulkkinen, TATAR) - 59. Phaneuf (Bozak, Parenteau). Brankári: Reimer - Mrázek, strely na bránku: 33:24, 19.680 divákov

COLORADO AVALANCHE - NY RANGERS 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 8. MacKinnon (Barrie) - 33. Stepan (Zuccarello, McDonagh), 34. Lindberg (McDonagh, Hayes). Brankári: Berra - Lundqvist, strely na bránku: 30:33, 17.818 divákov

EDMONTON OILERS - PITTSBURGH PENGUINS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 21. Klefbom (Pouliot, Jakupov) - 30. Sprong (Cullen, Platonikov)50. Kessel (Letang, Crosby). Brankári: Nilsson - Zatkoff, strely na bránku: 28:33, 16.839 divákov

ANAHEIM DUCKS - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 4. Fowler (Perry, Getzlaf), 27. Maroon (Perry, Getzlaf), 49. Manson (Perry, Getzlaf), 60. Stoner - 30. Hartnell (Dubinsky, Savard), 60. Hartnell (Saad). Brankári: Andersen - McElhinney, strely na bránku: 34:36, 17.174 divákov

Slováci v akcii:

Marko Daňo (Chicago) 0 0 0 1 0 0

Andrej Sekera (Edmonton) 0 0 0 -1 2 0

Tomáš Tatar (Detroit) 0 1 1 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR