Proces v kauze bankomatovej mafie prerušili do stredy

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 10. novembra (TASR) - Senát Okresného súdu Bratislava I dnes opäť nepojednával v prípade takzvanej bankomatovej mafie s hlavným obžalovaným Jánom G. a proces odročil na stredu 11. novembra. Dôvodom bola ospravedlnená neúčasť obhajcu hlavného obžalovaného Jána G. z dôvodu jeho pracovných povinností na inom súde.

V tejto kauze sa očakáva už len prečítanie písomnej výpovede obžalovaného Petra T. z Českej republiky. Tento obžalovaný bol vylúčený v júli minulého roku na samostatné súdne konanie. V Česku je vo väzbe a je obvinený z viacerých trestných činov vrátane nedovoleného ozbrojovania, krádeže bankomatov a falšovania dokumentov. Zákonný sudca už v októbri potvrdil, že Peter T. v ČR vypovedal. Nevylučuje sa, že v stredu po ukončení dokazovania sa pristúpi k prednesu záverečných rečí.

Naposledy sa riadne pojednávanie v tejto kauze uskutočnilo v polovici apríla. Pred súd sa vtedy postavil korunný svedok v prípade Roman Paulus, odmietol však vypovedať. Senát taktiež nepripustil čítanie jeho výpovede z prípravného konania, ktorú urobil pred policajným vyšetrovateľom. Romana Paulusa už súdy v inej veci právoplatne odsúdili pre vraždu. Celkovo je v kauze bankomatovej mafie obžalovaných sedem osôb. Z nich traja, vrátane spomínaného Jána G., sú vo väzbe.

Pôvodne prokuratúra v prípade obžalovala päť mužov, ktorí mali najmä v roku 2010 ukradnúť 25 bankomatov na západe Slovenska spolu s hotovosťou 280.000 eur. Škoda, ktorú spôsobili na zničených bankomatoch a zariadení budov, je pravdepodobne ešte vyššia.

Pre lúpeže si mali zabezpečovať kradnuté autá rôznych značiek, napríklad Seat, Porsche a Audi.

Na zničenie pachových stôp mal gang používať korenie a "ježkov" na prepichnutie pneumatík prenasledovateľov zo strany polície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.