DPD nadviazalo spoluprácu so Žilinskou univerzitou

Foto: DPD

Bratislava 10. novembra (OTS) - Kuriérska spoločnosť Direct Parcel Distribution SK s.r.o. (DPD) nadviazala spoluprácu so Žilinskou univerzitou v Žiline, v rámci ktorej sa plánuje zapojiť do vzdelávacieho procesu študentov Katedry spojov, Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov, či už výberovými prednáškami pre študentov tejto katedry, exkurziami pre študentov vo svojich priestoroch, ale aj odbornou spoluprácou na diplomových prácach a tvorbe a inovácií študijných plánov.

Myslíme si, že približovanie akademickej obce s praxou v tejto oblasti je veľmi prospešné, preto sme sa rozhodli spolupracovať so Žilinskou univerzitou a poskytnúť tak študentom, ktorí sa môžu neskôr stať aj našimi zamestnancami, priestor pre získanie praktických vedomostí a možnosť zorientovať sa v spôsobe fungovania medzinárodnej kuriérskej spoločnosti“, povedal Ing. Peter Pavuk, generálny riaditeľ DPD.

Prvá prednáška s názvom Predict – inovácia v doručovaní zásielok na súkromné adresy sa uskutočnila koncom októbra 2015 a bola zaradená medzi prednášky v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Peter Pavuk v nej priblížil študentom priebeh implementácie služby Predict v prostredí kuriérskej spoločnosti a jej prínos pre príjemcov zásielok doručovaných cez DPD.

Spolupráca našej univerzity s kuriérskou spoločnosťou DPD je prínosom pre zvyšovanie kvality vzdelávania a výchovu dobre pripravených a žiadaných absolventov. Prepojenie s praxou je zabezpečované rôznymi formami, ako sú exkurzie, konzultácie a predovšetkým výberové prednášky vrcholových manažérov, o ktoré je zo strany študentov vždy veľký záujem. Obojsmerný transfer poznatkov je výhodný pre študentov aj zamestnávateľov“, povedala doc. Ing. Iveta Kremeňová, PhD., vedúca Katedry spojov, Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov, Žilinskej univerzity v Žiline.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.