Rast čínskej priemyselnej produkcie sa v októbri spomalil

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Peking 11. novembra (TASR) - Tempo rastu priemyselnej produkcie v Číne sa v októbri spomalilo, rast maloobchodných tržieb sa naopak zrýchlil a rast investícií sa za prvých 10 mesiacov ochladil. To signalizuje pretrvávajúce tlaky na spomaľovanie druhej najväčšej ekonomiky. Peking tak zrejme bude nútený prijať ďalšie stimulačné opatrenia. Informovali o tom agentúry Reuters a RTTNews.

Priemyselná produkcia v októbri 2015 medziročne stúpla o 5,6 % po 5,7-% náraste v septembri, uviedol čínsky štatistický úrad. Experti počítali v októbri so zrýchlením rastu priemyselnej produkcie na 5,8 %.

Maloobchodné tržby v októbri medziročne vzrástli o 11 % po 10,9-% zvýšení v septembri. Bol to ich najprudší nárast v tomto roku.

Investície do fixných aktív sa za prvých 10 mesiacov tohto roka zvýšili o 10,2 %. Tempo ich rastu sa mierne spomalilo, keďže v období od januára do konca septembra stúpli o 10,3 %.

"Vo všeobecnosti nie sú tieto údaje povzbudzujúce, aj keď signalizujú stabilizáciu. Výrobný sektor sa výrazne spomaľuje z dôvodu slabého dopytu," uviedol ekonóm Commerzbanky Čou Chao.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.