Grécko zasiahla nová vlna štrajkov proti vládnej politike úspor

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Atény 11. novembra (TASR) - Grécke odbory začali dnes najnovšiu vlnu štrajkov na protest proti politike šetrenia, v ktorej pokračuje súčasná vláda. V čase od 08.00 do 12.00 h (07.00-11.00 h SEČ) štrajkujú pracovníci v sektore civilného letectva, čoho dôsledkom je výrazné meškanie a rušenie vnútroštátnych letov, informuje agentúra DPA.

Podľa oznámenia letiska v Aténach bolo zrušených niekoľko desiatok vnútroštátnych letov, predovšetkým na linkách medzi gréckou pevninou a ostrovmi - medzinárodné letecké spoje však premávajú v normálnom režime. Pracovníci leteckej dopravy chcú na dnešné prerušenie práce vo štvrtok (12.11.) nadviazať 24-hodinovým štrajkom.

Na štvrtok sú v Grécku zároveň ohlásené štrajky v iných sektoroch, čo sa odrazí v prevádzke úradov, škôl, železníc či trajektov, uvádza DPA. S výnimkou naliehavých prípadov by nemali pracovať ani lekári a lekárnici. Ďalšou skupinou, ktorá chce štrajkovať, sú grécki novinári.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.