Maďarsko: Migračné kvóty skrývajú v sebe zdravotné riziká

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Budapešť 12. novembra (TASR) - Systém kvót na rozdelenie migrantov skrýva v sebe podobné epidemiologické riziká ako samotná migračná vlna, vyhlásil dnes v rozhovore pre maďarskú verejnoprávnu televíznu stanicu M1 zástupca štátneho tajomníka rezortu ľudských zdrojov Attila Beneda.

"Po uzatvorení zelenej hranice síce epidemiologická hrozba klesla, avšak aj presídlenie ľudí z odlišnej kultúry nesie v sebe riziko zo zdravotného hľadiska," povedal Beneda, podľa ktorého títo cudzinci majú inú vnútornú baktériovú flóru, nie je pre nich prirodzená preventívna prehliadka, ale ani očkovanie.

Ďalším problémom je, že v Afganistane a Pakistane je stále vysoký výskyt nákazlivej detskej obrny, dodal predstaviteľ rezortu.

Maďarsko na ošetrenie utečencov minulo 350 miliónov forintov (1,12 milióna eur), pričom podľa Benedu maďarskí zdravotníci pri riešení problémov migračnej krízy obstáli veľmi dobre.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.