Talianska ekonomika v 3. štvrťroku vzrástla o 0,2 %

Ilustračná snímka Foto: AP Photo/Francois Mori

Rím 13. novembra (TASR) - Ekonomika Talianska v 3. štvrťroku 2015 medzikvartálne vzrástla o 0,2 %, uviedol taliansky štatistický úrad Istat. V medziročnom porovnaní si polepšila o 0,9 %. Informovala o tom agentúra APA.

Tretia najväčšia ekonomika eurozóny tak rástla o niečo pomalšie než dve najväčšie hospodárstva, Nemecko a Francúzsko. Ich hrubý domáci produkt (HDP) sa medzikvartálne zvýšil zhodne o 0,3 %.

Talianska vláda po troch rokoch recesie počíta s tým, že HDP krajiny tento rok vzrastie o 0,9 %. Na budúci rok by sa tempo rastu malo zrýchliť na 1,5 %.

Taliansky premiér Matteo Renzi verí, že zníženia daní, s ktorými počíta rozpočet na rok 2016, podporia rast ekonomiky. "Tieto opatrenia dávajú Taliansku šancu do budúcnosti, pretože opäť naštartujú ekonomiku," uviedol Renzi.

"Na podporu rastu je potrebná v prvom rade dôvera. A dôveru získame len tým, že krajine zaručíme bezpečnosť a štrukturálne zníženie daní," dodal premiér.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.