Gól a asistencia Tatara nezabránili prehre Detroitu so San Jose

Hráč Detroitu Teemu Pulkkinen (56) mieri puk do brány tímu San Jose v piatok, 13. novembra 2015 Foto: TASR/AP

New York 14. novembra (TASR) - Slovenský hokejista v službách Detroitu Tomáš Tatar zaznamenal v domácom zápase NHL so San Jose gól a asistenciu, ani tie však nezabránili tesnej prehre Red Wings 2:3.

Dvadsaťštyriročný útočník v 4. minúte svojím štvrtým tohtosezónnym gólom otvoril skóre duelu, keď po prieniku Dylana Larkina parádnou strelou zápästím prekonal Martina Jonesa v bránke "žralokov". Hostia však tromi zásahmi otočili skóre a vybudovali si dvojgólový náskok. V 59. minúte sa podarilo domácim už iba skorigovať na konečných 2:3, delovkou z prvej sa presadil fínsky mladík Teemu Pulkkinen po siedmej tohtosezónnej asistencii Tatara. Jeho krajan Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy "červených krídel".

Hráči New Yorku Islanders zvíťazili v noci na sobotu na ľade Anaheimu 4:1. Slovenský brankár "ostrovanov" Jaroslav Halák sledoval zápas zo striedačky, medzi žŕdkami dostal tentoraz príležitosť Nemec Thomas Greiss, ktorý si pripísal 24 úspešných zákrokov.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - Columbus 1:2, Washington - Calgary 2:3 pp, Detroit - San Jose 2:3 (TATAR za domácich 1+1), Anaheim - New York Islanders 1:4