Útoky vo Francúzsku odsúdilo i Turecko,hostiteľská krajina summitu G20

Polícia pátra po stopách útoku prd štadiónom v piatok, 13. novembra 2015 Foto: TASR/AP

Istanbul 14. novembra (TASR) - Turecko, ktoré je tento víkend hostiteľskou krajinou summitu svetových lídrov, odsúdilo dnes strelné a bombové útoky v Paríži, označilo ich za zločin proti ľudskosti a uviedlo, že plne podporuje Francúzsko a svojich spojencov v boji proti terorizmu.

"Tieto útoky sú namierené nielen proti francúzskemu ľudu, ale proti celému ľudstvu, demokracii, slobode a univerzálnym hodnotám. Terorizmus nemá náboženstvo ani národnosť a nepredstavuje nijaké hodnoty. Terorizmus je zločin proti ľudskosti," uviedla vo vyhlásení kancelária tureckého premiéra Ahmeta Davutogla.

Viac informácií o útoku v Paríži nájdete TU.

"Turecko v boji proti terorizmu plne spolupracuje s Francúzskom a ďalšími spojeneckými krajinami... A budeme bojovať s plnou odhodlanosťou," píše sa v tureckom komuniké. Citovala z neho agentúra Reuters.

V priebehu tohto víkendu sa v stredomorskom turistickom letovisku Antalya schádza summit lídrov skupiny G20, dvadsiatky veľkých svetových ekonomík. Patria medzi ne napríklad USA, Čína, Japonsko, Rusko, Kanada, Austrália či Brazília. Témou ich rokovaní bude vojna v Sýrii, susediacej s Tureckom, ako aj otázky globálnej bezpečnosti.

Pri koordinovaných teroristických útokoch v Paríži bolo v noci nadnes zabitých najmenej 150 ľudí a ďalších približne 200 osôb utrpelo zranenia, z toho 80 vážne. Išlo o teroristický útok s doposiaľ najväčším počtom obetí na životoch, k akému kedy došlo vo francúzskej metropole.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.