Slováci zatiaľ o pomoc pre útoky v Paríži nežiadali

Ľudia zapaľujú sviečky pred francúzskym konzulom v Montreale na počesť obetí teroristických útokov v Paríži, 14. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Bratislava 14. novembra (TASR) - Slovenskí občania doteraz v súvislosti s teroristickými útokmi vo Francúzsku nežiadali pomoc od ministerstva zahraničných vecí či slovenského veľvyslanectva v Paríži. Ako ďalej informoval hovorca rezortu diplomacie Peter Stano, tamojšie úrady zatiaľ nepotvrdili, či medzi obeťami boli aj Slováci.

Viac o piatkovom útoku v parížskej metropole nájdete TU.

"Rezort diplomacie už kontaktoval Slovákov zdržiavajúcich sa v Paríži, ktorí sa zaregistrovali prostredníctvom registračného formulára, a je pripravený poskytnúť slovenským občanom nevyhnutnú pomoc. Ministerstvo je naďalej v kontakte s príslušnými francúzskymi úradmi a situáciu pozorne sleduje a vyhodnocuje," uviedol Stano.

Slováci, ktorí potrebujú pomoc v súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži, môžu kontaktovať diplomatickú pohotovostnú službu slovenského veľvyslanectva v Paríži (+33 672 07 68 32) alebo ministerstva (02 5978 2211).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.