Česká polícia po atentátoch chráni letiská a obchodné strediská

Policajti hliadkujú pred futblovým štadiónom Stade de France počas prípravného zápasu Francúzsko - Nemecko v Paríži 13. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Praha 14. novembra (TASR) - Česká polícia v reakcii na nočné atentáty v Paríži posilnila dnes dohľad v obchodných centrách s nepretržitou prevádzkou a na medzinárodných letiskách, informuje spravodajský server iDNES.cz.

"Znásobili sme tiež hliadky pri Zastupiteľskom úrade Francúzska", uviedla v dnešnom vyhlásení hovorkyňa policajného prezídia Jana Macalíková.

Všetko o útoku v Paríži nájdete TU.

Polícia nemá informácie o hrozbe útokov v Česku. "Nič konkrétne nesvedčí o tom, že by nám hrozil podobný útok ako vo Francúzsku. Napriek tomu sme však v pohotovosti a nič nepodceňujeme," povedala hovorkyňa. V pohotovosti sú aj príslušníci Útvaru pre odhaľovanie organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Český minister vnútra Milan Chovanec zatiaľ podľa webového vydania denníka Mladá fronta DNES nemá nijaké správy, ktoré by nasvedčovali, že v ohrození môže byť po parížskych útokoch aj Česká republika. O bezpečnostných rizikách však budú rokovať spravodajské služby, povedal minister v rozhovore pre iDNES.cz.

Predpoludním bude "spravodajský brífing, kde sa schádzajú tajné služby a polícia, a budú - tak ako to robili celú noc - vyhodnocovať všetky riziká z dostupných informácií, ktoré majú. Informujú premiéra, ministra obrany. Zatiaľ nie je nič, čo by naznačilo, že Česká republika je ohrozená," konštatoval Chovanec.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.