Ministerstvo upozorňuje na bezpečnostné opatrenia vo Francúzsku

Ľudia súcitia s obeťami parížskych teroristických útokov pred francúzskym konzulom v Montreale, 14. novembra 2015. Foto: TASR/AP

Bratislava 14. novembra (TASR) - Slovenský rezort diplomacie upozorňuje Slovákov, ktorí sú vo Francúzsku alebo tam cestujú, na zvýšenie bezpečnostných opatrení v krajine. Po piatkových (13.11.) teroristických útokoch v Paríži tam od dnešnej polnoci platí výnimočný stav.

"Francúzske úrady vykonávajú zvýšenú kontrolu na všetkých vstupných bodoch do krajiny – cestných, železničných, morských, leteckých. Letiská pokračujú v činnosti, letecké a vlakové spojenie s Parížom aj v celom Francúzsku funguje v režime zvýšenej kontroly bezpečnostných zložiek - osoby sú povinné na požiadanie podriadiť sa týmto kontrolám," informoval tlačový odbor ministerstva.

Všetko o útoku v Paríži nájdete TU.

Rezort diplomacie odporúča slovenským občanom striktne dodržiavať odporúčania francúzskych bezpečnostných zložiek, ako aj sledovať miestne médiá. V prípade núdze na mieste môžu kontaktovať stálu diplomatickú službu zastupiteľského úradu v Paríži na čísle +33 672 07 68 32, alebo stálu službu ministerstva v Bratislave na čísle +421 (0)2 5978 2211.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.