Deň po útokoch zverejnil Islamský štát video, vyhráža sa Francúzsku

Na archívnej snímke zverejnenej na webstránke militantov Islamského štátu (IS), militant Islamského štátu strieľa z ťažkej zbrane počas bojov so sýrskymi vládnymi silami na ceste medzi mestami Homs a Palmýra. Foto: TASR/AP

Káhira 14. novembra (TASR) - Extrémistická organizácia Islamský štát (IS) zverejnila dnes časovo nedatovaný videozáznam hroziaci útokmi na Francúzsko v prípade, ak bude pokračovať bombardovanie jeho bojovníkov. Videozáznam sa objavil deň po tom, čo atentátnici ozbrojení strelnými zbraňami a výbušninami zabili v Paríži najmenej 120 ľudí.

Všetko o útoku v Paríži nájdete TU.

Mediálne centrum Islamského štátu al-Haját dalo túto hrozbu na známosť prostredníctvom militanta, ktorý vyzýva francúzskych moslimov, aby podnikali útoky.

"Pokiaľ budete bombardovať, nebudete žiť v mieri. Dokonca aj do obchodu sa budete báť zájsť," hovorí na videonahrávke po arabsky bradatý militant, obklopený ďalšími bojovníkmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.