Britský premiér chce začať letecky bombardovať Islamský štát v Sýrii

Na archívnej snímke britský premiér David Cameron Foto: TASR/AP

Belek 16. novembra (TASR) - Britský premiér David Cameron dnes povedal, že chce, aby Británia začala uskutočňovať letecké útoky proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) aj v Sýrii. Ešte však musí presvedčiť ďalších poslancov, aby takýto návrh podporili, uviedla agentúra Reuters.

"Vždy som hovoril, že by sme to mali urobiť, pretože IS neuznáva hranice medzi Irakom a Sýriou, takže by sme ich nemali uznávať ani my, ale potrebujem mať argumenty. Musím to predložiť parlamentu, musím presvedčiť viac ľudí," uviedol Cameron pre rozhlasovú stanicu BBC.

"Nebudeme o tom hlasovať, kým si nebudeme istí, že parlament tento krok podporí, pretože nejde o to, že prípadné neschválenie (britských leteckých útokov v Sýrii) uškodí vláde, ale ide o to, aby to neuškodilo krajine a jej povesti vo svete," dodal Cameron.

Britské letectvo podniká útoky proti IS v Iraku, ale Cameronov návrh na ich rozšírenie aj na územie Sýrie parlament v roku 2013 neschválil.

Britský premiér však povedal, že ak dôjde k ohrozeniu britských záujmov, bude okamžite konať. Ako príklad uviedol útok bezpilotného lietadla, pri ktorom v auguste zahynuli britskí militanti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.