Šéf MOV: Útoky neohrozia šancu Paríža na usporiadanie OH 2024

Na archívnej snímke z 7. júla 2014 prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v Lausanne. Foto: TASR/AP

Paríž 16. novembra (TASR) - Teror v Paríži neohrozí šance francúzskej metropoly v snahe zorganizovať olympijské hry v roku 2024. V pondelok to podľa agentúry Reuters uviedol prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach.

O dejisku letnej olympiády v roku 2024 rozhodne MOV v roku 2017. Bach sa domnieva, že posledné smutné udalosti členov MOV neovplyvnia ani jedným smerom. "Rozprávame o OH, ktoré sa budú konať o deväť rokov. Terorizmus je globálny, neobmedzuje sa na jednu krajinu či mesto," povedal Bach pre športový denník L'Equipe. "Útoky ani neovplyvnia hlasovanie členov MOV. Tí už majú dostatok skúseností. Dobre vedie, že nikto nemôže presne vedieť, ako bude vyzerať svet o 9 rokov. A že terorizmus nie je francúzsky alebo parížsky problém, ale celosvetová výzva."

Koordinované útoky teroristov zabili najmenej 129 ľudí. Svet sa teraz pýta, ako sa to môže dotknúť organizácie takých prestížnych podujatí, ako budú budúci rok futbalové EURO či cyklistická Tour de France (aj so slovenskou účasťou-pozn.).

Olympijské hnutie má vlastné skúsenosti s terorizmom. V roku 1972 v Mníchove zahynulo po ataku palestínskeho Čierneho Septembra 11 izraelských športovcov a jeden nemecký policajt, v roku 1996 v Atlante dvaja ľudia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.