Svetoznáme predstavenie Labutie jazero v Incheba Expo Aréne

Foto: JVS Group

Bratislava 18. novembra (OTS) - 16. decembra 2015 sa v Bratislave predstaví medzinárodne uznávaný baletný súbor Royal Russian Ballet. Celý súbor poskladaný zo skvelých a maximálne profesionálnych ruských baletných tanečníkov predstaví slovenskému publiku kvalitu a úžasnú precíznosť ruskej tanečnej školy.

Na hudbu Petra Iľjiča Čajkovského zatancujú tradičné predstavenie plné lásky, vášne, ale aj smútku - Labutie jazero.

Ruská baletná škola je populárna na celom svete a prakticky neexistuje žiadna väčšia konkurencia tejto kolísky baletného umenia. Súbor Royal Russian Ballet reprezentuje tie najzákladnejšie postupy a pravidlá klasickej školy baletu. Súbor, ktorý precestoval takmer celý svet a roztlieskal krajiny ako Kolumbia, Peru, Venezuela, Chile, Bolívia, Costa Rica, Ekvádor a aj domáce Rusko, či Ukrajinu príde v polovici decembra aj na Slovensko. Poteší tak fanúšikov baletného umenia v predvianočnom období aj v Bratislave, v Incheba Expo aréne. S tradičným Labutím jazerom, ktoré so súborom naštudoval ruský zaslúžilý umelec Mikhail Bezzubikov, pricestuje okrem Bratislavy aj do Prahy, Brna a Ostravy.

Zaslúžilý ruský baletný umelec Mikhail Bezzubikov
Mikhail Bezzubikov, je hlavným umeleckým riaditeľom Royal Russian Balletu. Má za sebou bohatú baletnú kariéru, ktorú odštartoval štúdiom na Permskej štátnej univerzite, kde študoval choreografiu. Toto štúdium mu zabezpečilo angažmá v prestížnej Saratovskej národnej opere a baletnom divadle, kde počas dlhých dvadsať rokov pôsobil ako hlavný sólista. Jeho ďalším slávnym angažmá bolo pôsobenie v Charkovskej akademickej opere a baletnom divadle na Ukrajine. V roku 2008 sa stal umeleckým šéfom súboru Royal Russian Ballet, kde odovzdáva svoje skúsenosti svojím mladším a talentovaným kolegom.

Labutie jazero – legenda stará viac ako 130 rokov
Na prelome 19. a 20. storočia vzniklo veľké množstvo slávnych svetových baletov. Len jeden z nich sa však stal synonymom ruskej baletnej školy, základným baletným dielom, ktoré je všeobecne známe aj u širokej kultúrnej verejnosti. Je to romantický príbeh o začarovanej princeznej a zlom čarodejníkovi - Labutie jazero od Petra Iljiča Čajkovského. Napriek dobovému trendu jednoduchých rytmických ľúbezných melódií, ktoré komponovali predovšetkým menej známi skladatelia priamo na objednávku baletných choreografov, Pjotr Iľjič Čajkovskij zložil symfonicky veľkolepú, do detailov prepracovanú skladbu. Námetom mu bola pôvodne nemecká bájka, v ktorej sú labute ucitievané ako kúzelné bytosti. Libreto plné emócií a dejových zvratov napísali spoločne V. P. Begičev a F. V. Gelcer. Čajkovského to inšpirovalo k vytvoreniu nádhernej hudby, ktorej jednotlivé časti sa hrajú dodnes aj na samostatných koncertoch.

V Bratislave sa predstaví 16. decembra 2015 a to priamo v priestoroch Incheba Expo arény.

Posledné vstupenky na toto exkluzívne baletné predstavenie v podaní Royal Russian Ballet máte možnosť zakúpiť v sieti Ticketportal alebo na www.ticketportal.sk v cene od 19,-eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.