Prebytok obchodnej bilancie Talianska sa v septembri zvýšil

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Rím 18. novembra (TASR) - Prebytok zahranično-obchodnej bilancie Talianska sa v septembri zvýšil vďaka exportu, ktorý rástol rýchlejšie ako import. Informovala o tom agentúra RTTNews s odvolaním sa na údaje talianskeho štatistického úradu ISTAT.

Podľa týchto údajov sa prebytok obchodnej bilancie tretej najväčšej ekonomiky eurozóny bez úpravy o sezónne vplyvy v septembri 2015 zvýšil na 2,19 miliardy eur z augustových 1,85 miliardy eur a z 1,90 miliardy eur v septembri 2014.

Export z Talianska pritom v septembri vzrástol medziročne o 1,4 %, kým import sa zvýšil len 0,7 %, čo bol jeho najmenší nárast od mája tohto roka.

Obchodná výmena Talianska s krajinami Európskej únie (EÚ) v septembri 2015 skončila s prebytkom v hodnote 760 miliónov eur, čo je viac ako kladné saldo vo výške 414 miliónov eur v rovnakom mesiaci vlani. Vývoz z Talianska do EÚ sa v sledovanom období zvýšil o 4,1 % a dovoz o 2,4 %.

Na druhej strane, prebytok obchodnej bilancie Talianska s krajinami mimo EÚ v septembri klesol na 1,43 miliardy eur z 1,48 miliardy eur pred rokom, pričom export sa znížil o 2 % a import o 1,8 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.