Adele vydáva tretí štúdiový album 25, pre streamovanie nebude dostupný

Speváčka Adele Foto: TASR/AP

Los Angeles 20. novembra (TASR) - Nový, v poradí tretí štúdiový album s názvom "25", vydáva dnes britská speváčka a skladateľka Adele. Svoju hudobnú novinku, ktorej kritici predpovedajú veľký úspech, sa však rozhodla nesprístupniť na streamovacích službách ako Spotify, Deezer či Apple Music, uviedla agentúra DPA.

Vydavateľstvá niekedy pristupujú k tomuto kroku so zámerom zvýšiť predaj hudobných nosičov a stiahnutí z webových stránok. Adele tak spravila už v roku 2011 pri svojom predchádzajúcom albume "21", z ktorého sa následne po celom svete predalo 30 miliónov kusov, pripomenul denník The New York Times.

Od tejto stratégie sa však postupne začalo upúšťať, keďže milióny poslucháčov uprednostňujú streamovanie pred kupovaním si nosičov či stiahnutiami. Spotify má v súčasnosti 75 miliónov používateľov, z ktorých 20 miliónov platí členské príspevky. Apple Music má 6,5 milióna platiacich zákazníkov a 7,5 milióna ďalších, ktorí využívajú trojmesačnú skúšobnú lehotu.

Adelin nový štúdiový album prichádza po takmer päťročnej prestávke a jeho štandardná edícia obsahuje 11 autorských skladieb, japonská o tri navyše. Hlavný singel "Hello" debutoval na prvom mieste rebríčkov v Británii aj USA a stal sa prvou piesňou, z ktorej sa po jeho októbrovom vydaní za jeden týždeň predalo vyše 100 miliónov digitálnych kópií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.