Schmiedlová chce v novej sezóne atakovať prvú svetovú dvadsiatku

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, archívne foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 21. novembra (TASR) - Uplynulá sezóna bola pre ňu ako zo sna. Získala dve trofeje na okruhu WTA, v rebríčku sa dostala do elitnej tridsiatky. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa dokázala etablovať medzi širšou svetovou špičkou, na US Open sa po prvý raz na grandslamovom turnaji ocitla medzi nasadenými hráčkami.

"Vďaka úspešným výsledkom sa stala premiérovo slovenskou Tenistkou roka. "Bola to neskutočná sezóna. Vlani som vôbec nepredpokladala, že by sa mi mohlo podariť dostať do najlepšej tridsiatky a zdolať také kvalitné hráčky, akými sú Agnieszka Radwaňská či Caroline Wozniacka. Vyhrala som prvé dva turnaje na WTA Tour, je to pre mňa obrovský úspech," povedala zverenka trénera Milana Martinca.

Schmiedlovú veľmi prekvapilo, že zabodovala nielen u slovenských tenisových odborníkov a novinárov, ale aj u fanúšikov. "Dve trofeje, ktoré som získala na konci roka, sú pre mňa krásnou odmenou za tvrdú prácu. Fanúšikovské ocenenie pre najpopulárnejšiu slovenskú tenistku mi vyrazilo dych. Čakala som, že ho získa Dominika Cibulková. Veľmi si vážim, že ma majú ľudia radi a že mi dali hlasy."

Slovenská jednotka si uvedomuje, že v športe je vždy ťažšie niečo obhájiť, ako získať. V novej sezóne chce však nadviazať na výsledky z roku 2015 a atakovať prvú svetovú dvadsiatku. "Ocenenie pre Tenistku roka mi už nikto nezoberie, nesmiem však zaspať na vavrínoch. Urobím všetko pre to, aby som sa krôčik po krôčiku zlepšovala a stúpala v rebríčku. Rada by som dostala do najlepšej svetovej dvadsiatky, to je môj hlavný cieľ."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.