Pri nehode vrtuľníka na Sibíri zahynulo najmenej 10 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Moskva 26. novembra (TASR) - Najmenej 10 mŕtvych a 15 zranených si vyžiadala dnes nehoda vrtuľníka prepravujúceho pracovníkov ťažobného priemyslu v ruskom Krasnojarskom kraji. S odvolaním sa na ruské zdroje o tom informujú agentúry AP a Reuters.

Podľa údajov ruských predstaviteľov a agentúr, z ktorých vychádza AP, zahynulo pri zrútení vrtuľníka desať z 25 osôb smerujúcich z mesta Igarka k odľahlému ropnému a plynovému poľu Vankor. Stroj typu Mi-8 havaroval zo zatiaľ nezistenej príčiny dva kilometre od Igarky na brehu rieky Jenisej.

Agentúra Reuters uvádza, že podľa údajov na internetovej stránke dopravnej prokuratúry pre západosibírsky región si táto udalosť vyžiadala 15 obetí na životoch. Dodáva, že na palube vrtuľníka sa nachádzalo namiesto 25 až 26 osôb vrátane štyroch členov posádky.

Ťažobné pole Vankor ležiace západne od Igarky je prístupné len pomocou vrtuľníka, alebo v zimnom období pozemnou dopravou po zamrznutej rieke. Prevádzkovateľom je pobočka štátneho ropného podniku Rosnefť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.