EXPERT O ZBRANIACH: Hlupák zachraňuje lehátka, keď sa potápa Titanic

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 28. novembra (TASR) - Za absurditu pokladá bezpečnostný expert Juraj Zábojník návrh smernice Európskej komisie (EK), ktorá chce po teroristických útokoch v Paríži odobrať občanom EÚ veľkú väčšinu zbraní, ktoré majú v legálnej držbe.

Opatrenie by sa dotklo nielen státisícov rádových občanov, ale aj športových strelcov, majiteľov legálnych zbierok zbraní a poľovníkov. "Len hlupák zachraňuje lehátka, keď sa potápa celý Titanic. Len hlupák, ktorý nevidí vysokú vlnu nenávisti valiacu sa oproti, nehľadá príčinu, prečo vznikla a prečo sa vydal smerom proti nej. Len hlupák si myslí, že ak vydá takéto opatrenie, ktorým ľuďom zoberie v mnohých prípadoch ich celoživotné investície do zbierok historických zbraní, zabráni ďalším útokom vo Francúzsku alebo hocikde v Európe," vyslovil svoj názor Zábojník.

"To si naozaj niekto myslí, že by nenašiel armádnymi prieskumnými jednotkami v krajinách EÚ viac ako desať samopalov Kalašnikov, ktoré použijú teroristi v prípadných ďalších pripravovaných útokoch, ale stovky alebo tisícky doma u zberateľov? A preto treba riešiť túto situáciu takýmto unáhleným rozhodnutím? Nemám k tomu už čo dodať. Podporujem všetkých kompetentných predstaviteľov zberateľských a iných streleckých zväzov v ich proteste, ktorý je opodstatnený. A som presvedčený, že nás nebude do polovice námestia, pretože ako bývalý riadiaci dôstojník špeciálneho úradu v rámci bezpečnostných zložiek mám tiež zbraň," dodal slovenský bezpečnostný expert.

V čase teroristickej hrozby a nekontrolovanej masovej migrácie sa EK rozhodla odzbrojiť bezúhonných občanov. A to napriek tomu, že žiadny z teroristických útokov nebol spáchaný bezúhonným držiteľom zbrojného preukazu legálne držanou zbraňou. Za hriechy zločincov majú byť potrestaní tí, čo dodržujú zákon. Zdôraznili na tlačovej konferencii v Bratislave v štvrtok 26. novembra predstavitelia Združenia vlastníkov strelných zbraní - Legis Telum.

EK navrhuje plošný zákaz držby samonabíjacích zbraní, ktoré vznikli úpravou zo zbraní samočinných, zákaz samonabíjacích zbraní pre civilné použitie, ktoré sa podobajú na zbrane so samočinným mechanizmom a zákaz znehodnotených zbraní, ktoré vznikli úpravou takýchto zbraní. Zbrane, ktoré nadobudli občania do legálnej držby, im majú byť odobrané a zničené. Vzácne muzeálne exponáty majú byť nenávratne devastované.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.