Dostavba zimného štadióna v Bánovciach môže stáť viac ako 1,5 mil. eur

Deti a dospelí trávia voľno počas vianočných sviatkov a prázdnin korčuľovaním sa na zimnom štadióne v Bánovciach nad Bebravou. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bánovce nad Bebravou 2. decembra (TASR) - Približne 1,5 milióna eur by potrebovalo podľa súčasnej projektovej dokumentácie mesto Bánovce nad Bebravou na dokončenie zimného štadióna. Športovisko zostalo v sezóne 2015/2016 z dôvodu bezpečnosti návštevníkov zatvorené, mesto hľadá možnosti, ako dokončiť to najnutnejšie na jeho prevádzku a otvoriť ho čo najskôr.

Podľa primátora Bánoviec nad Bebravou Mariána Chovanca rekonštrukcia, ako i prestrešenie zimného štadióna, je dlhodobým projektom, pričom jeho prestrešenie sa realizovalo ešte v rokoch 2006 až 2010. "Doteraz preinvestovaná suma na dostavbe súčasnej etapy zimného štadióna predstavuje 400.000 eur, pričom 200.000 eur poskytol Úrad vlády SR v roku 2014 a 200.000 eur mesto zo svojho rozpočtu, tieto prostriedky sme preinvestovali na jar tohto roka," priblížil.

Náklady na dobudovanie zimného štadióna podľa súčasnej projektovej dokumentácie predstavujú sumu 1.545.000 eur. "Súčasťou tejto projektovej dokumentácie je aj reštaurácia, ďalšie tribúny za bránkami ľadovej plochy a sadové úpravy, nad ktorými v súčasnosti neuvažujeme. Pravdepodobne nebude potrebné vybudovať ani odstavné plochy v areáli zimného štadióna. Náklady na dobudovanie tak klesnú o tieto položky," vysvetlil Chovanec.

Ako doplnil, radnica bude teraz musieť vyčísliť a špecifikovať práce, ktorých realizácia je nutná pre spustenie prevádzky štadióna, pričom nevyhnutnou je určite vybudovanie vzduchotechniky. "Tento rok sme dostali prísľub ďalšej dotácie od vlády, pre množstvo žiadostí sme však neboli uspokojení. Prísľub trvá, veríme, že k jeho naplneniu v budúcom roku dôjde a zimný štadión bude slúžiť občanom," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.