Getrag Ford Transmissions Slovakia žiada investičnú pomoc 3 mil.eur

Minister hospodárstva SR Vazil Hudák Foto: TASR

Bratislava 2. decembra (TASR) - Košická Firma Getrag Ford Transmissions Slovakia, s. r. o., žiada od štátu investičnú pomoc vo výške 3 miliónov eur na rozšírenie výroby prevodových systémov v lokalite Kechnec, okres Košice - okolie. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Spoločnosť na realizáciu investičného zámeru požaduje investičnú pomoc 1,77 milióna eur vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok, ďalej 600.000 eur vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta a 628.351 eur vo forme úľavy na dani z príjmu.

"Investičný zámer s oprávnenými investičnými nákladmi vo výške 16,73 milióna eur sa má realizovať v rokoch 2015 až 2017, pričom v priamej súvislosti s ním sa do konca roka 2016 vytvorí 100 nových pracovných miest," spresnil rezort hospodárstva.

Getrag Ford Transmissions Slovakia, s. r. o., Kechnec vznikla 27. januára 2005. Predmetom jej činnosti je najmä výroba prevodoviek pre motorové vozidlá. Základné imanie spoločnosti predstavuje 132.776 eur. Jediným spoločníkom slovenskej firmy je nemecká Getrag Ford Transmissions GmbH, so sídlom v Kolíne. Žiadateľ o investičnú pomoc patrí do skupiny Getrag, ktorá je najväčším dodávateľom prevodových systémov pre osobné automobily a ľahké úžitkové vozidlá na svete.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.