Prezident Obama rozsvietol vianočný stromček a spomenul obete streľby

Americký prezident Barack Obama pri slávnostnom akte rozsvietenia vianočného stromčeka vo Washingtone 4. decembra 2015.. Foto: TASR/AP

Washington 4. decembra (TASR) - Rozsvietením vianočného stromčeka neďaleko Bieleho domu vo Washingtone otvoril vo štvrtok prezident USA Barack Obama vianočnú sezónu. Na slávnostnom akte, ktorý sa uskutočnil iba deň po zastrelení 14 ľudí v Kalifornii, vyzval prezident Američanov, aby sa spojili "ako bratia a sestry".

"Toto je samozrejme najkrajšie obdobie roka, ale bolo by nepatričné nevenovať okamih našim spoluobčanom, ktorí majú dnes smútok v srdciach, ktorí smútia po strate blízkych, predovšetkým v San Bernardine v Kalifornii," citovala Obamu agentúra AP. "Ich strata a aj našou stratou. My všetci sme americká rodina," dodal.

Prezident predtým v sprievode manželky Michelle, dcér Malie a Sashi a svokry Mariany Robinsonovej, spoločne rozsvietili vianočný stromček pri Bielom dome. Obama zároveň nariadil, aby na pamiatku obetí streľby v Kalifornii viala na Bielom dome americká vlajka stiahnutá na pol žrde.

Slávnostný akt pri stromčeku, ktorý tento rok priviezli z Pensylvánie, moderovala herečka Reese Witherspoonová. V sprievodnom programe vystúpili folkrocková skupina Crosby, Stills & Nash, speváčka Kelsea Balleriniová a punková skupina Fall Out Boy.

V závere programu sa Obama si spolu so Santa Clausom zaspieval tradičnú vianočnú pesničku Jingle Bells.

Rozsvietený vianočný stromček vo Washingtone. Foto: TASR/AP

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.