Slávnostnému snemu strany SMER-SD opäť predsedá Pavol Paška

Z pracovného snemu strany Smer - sociálna demokracia 23. mája 2015 v Bratislave. Na snímke podpredsedovia strany SMER-SD Pavol Paška (vpravo) a Peter Kažimír. Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Nitra 5. decembra (TASR) - Slávnostnému snemu strany Smer-SD v Nitre opäť predsedá podpredseda Smeru-SD Pavol Paška. V tejto pozícii zostal aj po tom, ako sa vzdal funkcie predsedu NR SR, mandátu poslanca a aktuálne nebude ani kandidovať do parlamentu. Paška vykonáva funkciu profesionálneho podpredsedu vládnej strany.

Slávnostné otvorenie snemu v priestoroch Agrokomplexu, ktorý je aj oslavou 16. výročia založenia strany a koná sa pod heslami "Robíme pre ľudí" a "Chránime Slovensko", bolo tradične spojené so svetelnou šou, kultúrnym programom a štátnou hymnou SR. Delegáti si v úvode pozreli vystúpenie orchestra Čarovné husle a tanečného súboru Zlaté ostrohy. Predseda strany Robert Fico a Paška zožali po svojom príchode intenzívny potlesk v stoji.

Na slávnostný snem Smeru-SD bolo pozvaných 948 delegátov, zúčastňuje sa 850. Prišiel aj český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). "Ďakujem za spoluprácu a súdržnosť v ťažkých časoch migračnej krízy. A gratulujem vám k tomu, ako vediete Slovensko. Prajem vám veľa síl vo volebnom zápase a volebné víťazstvo," odkázal Sobotka delegátom a nevyhol sa postoju oboch krajín pri riešení utečeneckej krízy. Hovoril o potrebe pomáhať, ale aj vnímať bezpečnostné riziká a odmietol zúženie schengenu. "V tomto musíme držať pohromade. Je potrebné vyvážiť prístup rozumom a srdcom," apeloval.

Hosťami snemu sú aj predseda Konfederácie odborových zväzov Jozef Kollár, predseda Zväzu protifašistických bojovníkov Pavol Sečkár, predseda ZMOS-u Michal Sýkora, šéf Jednoty dôchodcov Slovenska Ján Lipiansky či predseda SAV Pavol Šajgalík.

V programe je vyčlenený čas na prejav šéfa strany a premiéra Roberta Fica, ale aj na tradičné odovzdávanie zlatých odznakov pre zaslúžilých členov.

Strana Smer vznikla v roku 1999, ustanovujúci snem sa konal 11. decembra 1999 v Stupave. Za predsedu bol zvolený bývalý člen SDĽ Robert Fico a vo vedúcej pozícii ostal dodnes. O päť rokov neskôr Smer integroval ľavicové subjekty SDSS, SDĽ a SDA a názov strany sa zmenil na Smer-SD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.