Skauti rozvezú 26 vlakmi betlehemské svetlo po celom Slovensku

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 18. decembra (TASR) - Svetlo z Betlehema sa bude aj tento rok šíriť po Slovensku vlakmi. Skauti a skautky ho v sobotu 19. decembra do našich regiónov rozvezú 26 rýchlikmi, regionálnymi expresmi a osobnými vlakmi. Dostanú sa dovedna do viac než 320 staníc a zastávok od Skalice po Čiernu nad Tisou.

"Záujemcovia si môžu prísť od skautov odpáliť vlastnú sviečku a prevziať si tak symbolicky betlehemské svetlo do svojho domova," uviedla Jana Morháčová, riaditeľka Odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Skauti budú následne svetlo až do Štedrého dňa roznášať do nemocníc, azylových domov i domovov sociálnej a opatrovateľskej starostlivosti. Budú ho odpaľovať aj veriacim na predvianočných svätých omšiach a pobožnostiach, doručia ľuďom priamo domov a zavítajú i na Lomnický štít. V predvianočnom období sa do šírenia svetla k ľuďom zapájajú stovky skautov.

Zoznam s odchodmi a príchodmi vlakov s betlehemským svetlom je zverejnený na stránke www.slovakrail.sk. Na stránke svetlo.skauting.sk sa zase nachádza interaktívna mapa, kde si môžu ľudia pozrieť príchod vlaku do ich stanice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.