Takmer 200 väzňov strávi vianočné sviatky doma

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 19. decembra (TASR) - Takmer 200 väzňov bude môcť stráviť vianočné a novoročné sviatky doma so svojimi blízkymi.

"Za dlhodobé pozitívne výsledky dosahované pri plnení programu zaobchádzania, plnení pracovných povinností, plnení činností súvisiacich so všeobecným rozvojom osobnosti odsúdeného, výkone prospešných prác mimo ústavu alebo za vykonanie príkladného činu možno odsúdenému udeliť ako najvyššiu formu disciplinárnej odmeny mimoriadne voľno na opustenie ústavu až na päť dní," vysvetlil riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž. Pritom zdôraznil, že mimoriadne voľno na opustenie ústavu nemožno udeliť odsúdenému umiestnenému do ústavu s maximálnym stupňom stráženia.

"Okrem formy disciplinárnej odmeny možno odsúdenému umiestnenému v otvorenom oddelení ústavu s minimálnym stupňom stráženia povoliť vychádzku mimo ústavu, aby navštívil blízke osoby mimo tohto oddelenia na čas najviac 48 hodín. Predbežne je počas vianočných a novoročných sviatkov navrhnutých 121 disciplinárnych odmien vo forme mimoriadneho voľna na opustenie ústavu a 74 vychádzok mimo ústavu, to je spolu navrhnutých 195 odsúdených, ktorí by mali vianočné a novoročné sviatky stráviť so svojimi blízkymi," dodal Baláž.

V závere tohto týždňa sa vo výkone väzby nachádzalo 1309 obvinených a vo výkone trestu odňatia slobody zase 8645 odsúdených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.