Prvé spoločné Vianoce by mladomanželia nemali podceniť

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bratislava 19. decembra (TASR) – Mladomanželia by sa mali dohodnúť na spoločných vianočných rituáloch. Vianoce sú podľa rodinnej poradkyne Jolany Kusej jednou z významných súčastí prvého roka manželstva, a preto i tu treba hľadať kompromisy.

"Pocit, že každý z nich dostal pri príprave večere aj svoju porciu rešpektu a úcty, je veľmi dôležité," vysvetlila poradkyňa z Ligy za duševné zdravie (LDZ).

Aj takouto formou sa dá ukázať miera akceptácie či schopnosť spolupráce vo vzťahu. Každý z partnerov môže pripraviť to svoje, bez čoho u nich Vianoce nemohli byť. "Oboznámia sa tak s novými chuťami a zároveň budú mať zadosťučinenie, že mali to podstatné z detských čias," myslí si. Podotýka, že ak sú rodičia mladomanželov dosť zrelí, "nebudú sa snažiť tlačiť na toho svojho, aby presadil ich oravskú či záhorácku kapustnicu".

Mladý pár by nemal podceniť ani reči okolo darčekov. Polovičke netreba veriť, ak vraví, že jej na tom nezáleží. Každý podľa Kusej potrebuje posolstvo, že je milovaný. Nemusí ísť pritom o nič drahé, cení sa i nápad.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.