Obyvatelia L. Mikuláša môžu bezplatne lyžovať v mestskej časti Iľanovo

Ilustračné foto Foto: TASR/ Andrej Galica

Liptovský Mikuláš 21. decembra (TASR) - Obyvatelia Liptovského Mikuláša môžu od 1. januára 2016 bezplatne využívať lyžiarsky vlek v mestskej časti Iľanovo. Potrebné je len preukázať sa občianskym preukazom. Dohodli sa na tom predstavitelia radnice a iľanovskej telovýchovnej jednoty.

Mesto dlhoročne podporovalo prevádzku vleku na najväčšom liptovskomikulášskom sídlisku Podbreziny sumou 13.000 eur. "S predstaviteľmi spoločnosti sme sa dohodli koncom roka 2015, že to bude 10.000 pre túto sezónu, a súhlasili s tým. Teraz, keď je to schválené v rozpočte vo výške 10.000 eur, prišli za nami a povedali, že oni trvajú na 15.000. V tom istom momente sa objavila možnosť v Iľanove, kde za 10.000 eur zástupcovia strediska ponúkli celosezónnu prevádzku pre ľudí z Liptovského Mikuláša zadarmo. Nie je obmedzený počet jázd alebo dní, kedy by to využili, tak ako tomu bolo doteraz," povedal pre TASR primátor mesta Liptovský Mikuláš Ján Blcháč.

Lyžiarske stredisko v Iľanove má dĺžku 350 metrov, od Liptovského Mikuláša je vzdialené približne štyri kilometre. Zjazdovka bude umelo zasnežovaná, k dispozícii je osvetlenie a možnosť večerného lyžovania. "Bohužiaľ, momentálne nám nepraje počasie. Najlepšie by bolo, keby padol nejaký sneh, aby sme mohli začať zasnežovať. Akonáhle nám to poveternostné podmienky dovolia, zjazdovku spustíme," povedal predseda Telovýchovnej jednoty Iľanovo Vladimír Kubo. Kapacita strediska je podľa neho dostatočná pre celý liptovský región.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.