V Španielsku začali žrebovať výhercov tradičnej vianočnej lotérie

Školáčka hlási čísla hlavnej ceny počas žrebovania slávnej španielskej vianočnej lotérie, známej ako El Gordo (Tučná), označovanej za jednu z najštedrejších na svete, 22. decembra 2013 v Madride.Archívne foto. Foto: TASR/AP

Madrid 22. decembra (TASR) - Ľudia v celom Španielsku sledujú dnes rozhlasový a televízny prenos žrebovania tradičnej vianočnej lotérie, v ktorej tentoraz môžu vyhrať dokopy 2,2 miliardy eur. Najvyššia možná výhra na jeden tiket pritom dosahuje 400.000 eur, informuje agentúra AP.

Cena štandardných tiketov v lotérii El Gordo (Tučná) je 20 eur a priatelia, členovia rodiny či kolegovia sa na ne tradične skladajú. Hoci ostatné lotérie ponúkajú vyššie jednotlivé výhry, lotéria El Gordo je označovaná za najštedrejšiu, pokiaľ ide o celkovú vyplácanú sumu. Známa je taktiež ako v súčasnosti najväčšia a najstaršia lotéria na svete.

Žrebovanie tisícok výhercov v priestoroch madridskej opery Teatro Real sa začalo krátko po 09.00 h SEČ.

Španielska vianočná lotéria (Sorteo Extraordinario de Navidad) vznikla pred 202 rokmi a je najväčšou a najstaršou akciou svojho druhu vo svete.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.