Petkovičová sa po náročnom období opäť teší z tenisu a chce ísť na OH

Nemecká tenistka Andrea Petkovicová Foto: TASR/AP/Alan Diaz

Halle 25. decembra (TASR) - Nemecká tenistka Andrea Petkovičová chce v nasledujúcej sezóne opäť nájsť svoju lásku k športu a verí, že sa prebojuje na olympijské hry do Rio de Janeiro.

Dvadsaťosemročná hráčka povedala v rozhovore pre agentúru DPA, že má za sebou veľmi ťažké obdobie na kurte i mimo neho a koketovala aj s myšlienkou ukončiť kariéru. Semifinalistka Roland Garros uviedla, že pauza po sezóne a výlet do New Yorku s najlepšou priateľkou jej pomohli nájsť radosť zo života a športu.

Petkovičovej problémy odštartovali otravou jedlom počas májového turnaja v Madride a obavami o jej chorú matku. "Sama som sa dostala pod stres, bála som sa, že mi niečo uniklo. Aby toho nebolo málo, moja mama sa necítila dobre. Keď som hrala v Číne, podstúpila operáciu. Bola som ďaleko a bolo to pre mňa veľmi náročné. Cítila som, že nechcem byť tam, ale doma," povedala.

O konci kariéry začala uvažovať po prehre 0:6, 0:6 so Španielkou Carlou Suarezovou Navarrovou na turnaji v Číne. "Môj hlad po dobrodružstve bola úplne preč. Najviac ma uspokojovalo, keď som ležala na posteli, čítala knihu, alebo sledovala nejaký hlúpy seriál na Netflixe. Mala som asi depresiu. Uvedomila som si, že niektoré dvere v živote sa zavreli a už sa nedajú otvoriť. Už sa nemôžem stať lekárkou či právničkou. Nikdy už nebudem mať študentský život ako ostatní. Či ďalšie veci. To ma ranilo."

Počas výletu v New York si však opäť uvedomila, že je plná energie. "Teraz je mojím cieľom hrať menej turnajov a udržať si lásku a radosť z tenisu. Tak sa teraz cítim, je to pre mňa veľmi dôležité. Nejde ani tak výsledky ako o zábavu. Ešte nikdy som nebola na olympijských hrách a jednoznačne to chcem zažiť," dodala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.