Košice chcú zrekonštruovať škôlku na Luniku IX z eurofondov

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Košice 25. decembra (TASR) – Mesto Košice plánuje s pomocou eurofondov rekonštrukciu materskej školy na sídlisku Lunik XI s prevahou rómskych obyvateľov. Škôlka na Hrebendovej ulici by podľa plánu mala rozšíriť svoju kapacitu o 44 detí.

Na tento účel sa mesto bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok s celkovými oprávnenými výdavkami 426.100 eur. Spolufinancovanie projektu zo strany mesta bude vo výške 5 percent, čo predstavuje 21.305 eur. Prípadné ďalšie nevyhnutné výdavky bude mesto financovať z vlastných zdrojov. V decembri o tom rozhodli mestskí poslanci.

Finančná podpora by mala ísť z Operačného programu Ľudské zdroje v rámci prioritnej osi Technická vybavenosť v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít.

Materská škola na Hrebendovej, ktorú navštevujú výlučne rómske deti, je v prevádzke od roku 1997. V súčasnosti má osem tried s celodennou prevádzkou, v ktorých je spolu viac ako 110 detí. Pre vysoký záujem trpí nedostatkom priestorov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.