Tóth si užíva Vianoce v kruhu rodiny,

Slovenský chodec Matej Tóth oslavuje víťazstvo na 50 km v chôdzi na Majstrovstvách sveta v atletike v Pekingu 29. augusta 2015. Foto: TASR/AP

Bratislava 25. decembra (TASR) - Matej Tóth si počas vianočných sviatkov užíva čas so svojou rodinu a blízkymi. Majster sveta v chôdzi na 50 km však musí dbať aj na svoju líniu a tak už tradične odoláva maškrtám a nezabúda ani na pohyb.

"Už to nevnímam ako obmedzovanie sa. Samozrejme mám už svoju diétu, alebo stravovací režim, ktorý sa snažím držať. Cez sviatky ho nemienim porušovať. Už som si veľakrát vyskúšal, aké to je odolávať nástrahám troch skvelých pekárok, či už manželky, mamy alebo svokry," povedal s úsmevom. "Na koncoročné sviatky sa vždy veľmi teším. Hlavne, že sú to sviatky pokoja a že si užijeme s rodinkou prijemné chvíle."

Ani v závere roka úplne nevypustí prípravu a popri sviatkoch pokoja si stihol aj zašportovať. "Sviatkujem a pripravujem sa v jednom, takže som trénoval aj počas Štedrého dňa. Ale je to viac menej taký udržiavací tréning. Je to taký ľahší týždeň a ja tomu hovorím, že si idem zašportovať. Častokrát to spojíme s nejakým spoločným behom či tréningom s rodinou a kamarátmi. Neberiem to ako svoju prácu, ale ako také spestrenie," povedal pre TASR.

Ostrú prípravu na nadchádzajúcu sezónu začne ešte pred koncom tohto roka na Kanárskych ostrovoch. "Letíme tam už 30. decembra. Je to pre mňa také prvé sústredenie, nebude nejako náročné. Do tepla a k moru ideme práve pre to, aby sme trošku nabudili svaly, dostali ich do vyšších obrátok. Jeseň totiž bola dosť náročná a forma klesla viac, ako po minulé roky. Bude to trvať dlhšie, aby som sa do nej dostal, no na jar ma nič netlačí. Najtvrdšiu prácu by som mal odrobiť v Juhoafrickej republike, kam ideme 11. februára a budeme tam takmer celý mesiac," načrtol svoj najbližší program.

Do budúceho roku má jasný cieľ - uspieť na olympijských hrách v Rio de Janeiro. "Je to v podstate jediný cieľ na budúci rok. Aj keby sa mi nič nedarilo, tak tam mi to musí vyjsť. Urobíme všetko pre to, aby sme zopakovali formu spred Pekingu a keď sa to podarí, je veľká šanca, že aj v Riu to môže byť ďalší veľký úspech pre mňa a pre slovenskú atletiku," dodal.

Tóth má za sebou výbornú sezónu, ktorú korunoval výnimočným výkonom z 29. augusta na svetovom šampionáte v Číne. Do cieľa na štadióne pekinského Vtáčieho hniezda dopochodoval triumfálne s časom 3:40:32 h po úžasnom sóle a prvýkrát sa tešil z titulu majstra sveta. Okrem toho mu vyšiel aj 34. ročník Dudinskej päťdesiatky, na ktorom časom 3:34:38 h vytvoril nový národný rekord i rekord podujatia a zaradil sa na tretie miesto svetových historických tabuliek. Na 11. ročníku Európskeho pohára družstiev v španielskej Murcii pridal 2. miesto na 20 km.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.