Hasiči mali na Prvý sviatok vianočný 45 výjazdov, riešili aj kuriozitu

Ilustračné foto Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 26. decembra (TASR) - Prvý sviatok vianočný zamestnal hasičov na Slovensku viac ako Štedrý deň. Počas dňa mali celkovo 45 výjazdov, na Štedrý deň 43. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z hasičského prezídia.

Pri požiaroch zasahovali v piatok (25.12.) 17-krát, najčastejšie v Žilinskom kraji. K dopravným nehodám boli vyslaní 14-krát, šesť z nich sa stalo v Banskobystrickom kraji. Technických výjazdov uskutočnili 14, najviac v Trnavskom a Prešovskom kraji.

Požiar neprežila jedna osoba, k tragédii došlo v pivnici v Lesných Kračanoch. "Popoludní sme napríklad museli zasahovať na stanici vo Zvolene, kde horel reštauračný vozeň. Zranil sa tam jeden človek," povedala Farkasová.

Kuriózny prípad riešili žilinskí hasiči. Doobeda ich zavolali do nemocnice, niekto potreboval odstrániť prsteň z opuchnutej ruky.

Dva ľudské životy vyhasli na Prvý sviatok vianočný (25.12.) v Pezinku. Na Silvánovej ulici tam horel byt na treťom poschodí. "Záchranári poskytli dvom osobám prvú pomoc, avšak ich zranenia sa nezlučovali so životom," informovali z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Požiar bytu ohlásili hasičom asi pol hodinu pred polnocou. Zlikvidovali ho jedným vysokotlakovým prúdom. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.