Papierové tlačivá daňových priznaní sú už na daňových úradoch

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 28. decembra (TASR) – Na daňových úradoch sú už k dispozícii aktuálne tlačivá daňových priznaní k dani z príjmov okrem priznania typu B, ktoré je určené najmä pre podnikateľov. Tlačivo bude k dispozícii začiatkom januára. Informovala o tom TASR hovorkyňa Finančnej správy (FS) Patrícia Macíková.

"Podnikateľov a občanov čaká od januára do konca marca povinnosť vyplniť a podať priznanie na týchto tlačivách. K dispozícii sú najmä tlačivá určené pre daň z príjmov fyzických osôb typ A, a to vrátane poučenia na jeho vyplnenie. Ďalej určené pre daň z príjmov právnických osôb vrátane potvrdenia a poučenia, ako aj tlačivo určené pre daň z motorových vozidiel vrátane poučenia. Tlačivo pre daň z príjmov fyzických osôb typ B bude k dispozícii začiatkom januára," informovala hovorkyňa FS.

Už začiatkom decembra FS zverejnila aj XSD schémy pre softvérové firmy. Určené sú pre tlačivá daňového priznania na daň z príjmov fyzickej osoby typ A verzia 2015, daňového priznania na daň z príjmov fyzickej osoby typ B verzia 2015 a daňového priznania na daň z príjmov pre právnické osoby verzia 2015.

"Začiatkom novembra sme zverejnili aj tlačivá na podávanie daňového priznania. Zatiaľ len vo forme vhodnej na vytlačenie a ručné vypísanie. Na elektronických interaktívnych formulároch sa v týchto dňoch intenzívne pracuje a dostupné budú v najbližších dňoch," ubezpečila Macíková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.