Odhalili cudzincov, ktorí na Slovensko pricestovali s falošnými vízami

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 30. decembra (TASR) - Polícia odhalila ďalší prípad pokusu o nelegálne prekročenie hraníc. Na bratislavskom letisku prekazila plány trom Indom, ktorí sa na Slovensko chceli dostať na základe falošných víz. Ako informovala hovorkyňa prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Baloghová, policajti zároveň z prevádzačstva obvinili ďalšiu cudzinku, 49-ročnú Moskovčanku, ktorá Indov na letisku sprevádzala.

Podľa doterajších zistení polície mala žena ešte na území Ruskej federácie zabezpečiť Indom potrebné doklady na vycestovanie z krajiny, dvaja z nich mali doklady Arménskej republiky. Cudzinci odcestovali pravidelnou leteckou linkou do Bratislavy. Tu sa však ich cesta skončila. Ruska pri pasovej kontrole pri vstupe na územie Slovenska predložila svoje doklady, aj doklady ďalších troch mužov. "Policajt, ktorý vykonával kontrolu dokladov, však zistil, že v jednom cestovnom doklade je falošné schengenské vízum a v ďalších dvoch dokladoch sú pozmenené údaje s falošnými talianskymi vízami," objasnila Baloghová.

Ako dodala, vyšetrovateľ už prokurátorovi navrhol väzobné stíhanie obvinenej. Pri dokázaní viny jej hrozí trest na sedem až desať rokov. Až trojročný trest väzenia hrozí aj Indom. "Čelia totiž obvineniu z falšovania a pozmeňovania cestovných dokladov," vysvetlila policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.