Košice sa stávajú Európskym mestom športu

Košice získali pre budúci rok titul Európske mesto športu. Na snímke vpravo primátor Košíc Richard Raši škrtá na loge Európskeho mesta športu nápis kandidát. Košice, 8. júna 2015. Foto: TASR/František Iván

Košice 30. decembra (TASR) – Košice získali pre nastávajúci rok 2016 titul Európske mesto športu. Podľa primátora Richarda Rašiho má mesto za cieľ prilákať aj prostredníctvom tohto titulu a jeho prezentácie k športovaniu čo najväčší počet obyvateľov.

"Po titule Európske hlavné mesto kultúry 2013 je titul Európske mesto športu 2016 ďalšou veľkou príležitosťou pre naše mesto naštartovať ďalšie pozitívne procesy pre skvalitnenie života v Košiciach. V budúcom roku chceme zorganizovať stovky akcií pre deti, strednú generáciu i seniorov. Naším cieľom je, aby športovalo čo najviac ľudí," uviedol Raši pre TASR. Mesto tak chce priviesť čo najviac Košičanov a návštevníkov k tomu, aby sa venovali pravidelným pohybovým aktivitám ako dôležitej súčasti zdravého životného štýlu.

Mesto chce investovať viac peňazí do infraštruktúry, opraviť školské športové areály a vystavať nové moderné športové zariadenia, ktoré budú slúžiť športovcom, ako aj širokej verejnosti. V budúcom  roku pribudne obnovené letné kúpalisko a plaváreň Červená hviezda. Do budúcna sú v pláne aj moderná futbalová aréna, Národné tenisové centrum, Športové centrum pre hendikepovaných, nové atletické ovály, vodný kanál, multifunkčná hala či nové cyklotrasy.

Košice sú známe najstarším maratónom v Európe, ligovým hokejom či basketbalom, ale aj rekreačnými pohybovými aktivitami. "Som veľmi rád, že okrem známych a úspešných podujatí, ako sú emblematický Medzinárodný maratón mieru, ďalej Košice Night Run, VSE City Run, beh Farbám neujdeš, Trojkráľový beh a mnohé ďalšie športové akcie, zorganizujeme v rámci Európskeho mesta športu 2016 napríklad nultý ročník behu na pristávacej ploche košického letiska za svetiel boeingu - Runway Run Košice, ďalej školskú olympiádu v 14 športoch, športovú olympiádu seniorov aj unikátny vnútromestský Spartan Race Sprint, čo sú svetovo uznávané prekážkové preteky, ktorých súčasťou bude aj Spartan Kids pre deti. Zaujímavých podujatí bude skutočne veľa a každý si bude môcť vybrať z bohatej ponuky diania to svoje," doplnil Raši.

O pridelení prestížneho titulu Košiciam rozhodla v júni Medzinárodná komisia Asociácie európskych miest športu (ACES Europe).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.