Detská pohotovosť v Bratislave je posilnená

Na snímke Detská fakultná nemocnica s poliklinikou (DFNsP) na bratislavských Kramároch. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 31. decembra (TASR) - Lekárske pohotovostné služby budú počas silvestrovskej noci a na Nový rok posilnené v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) funguje v štandardnom režime, urgentnú zdravotnú starostlivosť zabezpečí v plnom rozsahu a nepretržite.

"Na urgente sa v noci na Silvestra postarajú o malých pacientov štyria lekári, z toho traja pediatri a jeden chirurg," povedala pre TASR hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická. Počas novoročných sviatkov to bude päť pediatrov a jeden chirurg v ambulanciách, v noci traja pediatri a jeden chirurg. "V prípade potreby vie nemocnica zabezpečiť ďalšieho chirurga," informovala. Po skúsenosti z minulých rokov očakávajú lekári viac opitých detí i úrazov súvisiacich s použitím zábavnej pyrotechniky. V minulom roku boli v detskej nemocnici tri opité deti, predvlani päť.

"Silvestrovská noc je pre nás najrušnejšou v roku," uviedla pre TASR hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská. Uplynulý Silvester potrebovalo urgentnú pomoc 217 ľudí. Asi 50 z nich malo tržné rany či zlomeniny. Väčšinou boli pod vplyvom alkoholu, dôvodom úrazu boli aj pády či fyzické potýčky. Manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou sa zranilo 15 ľudí, z toho päť s trvalými následkami v podobe amputovaných prstov

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.